Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Opoczno

Koniec prac w Radwanie i Zachorzowie Kolonii we wrześniu

piątek, 20 listopada 2020 17:03 / Autor: Marcin Prejs
Fot. PKP PLK
Marcin Prejs

Dwa wiadukty powstają na Centralnej Magistrali Kolejowej w powiecie opoczyńskim. Mówiliśmy o tym w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Do 3 grudnia przyjmowane są wnioski o przyznanie dorocznej nagrody Powiatu Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury. – To nagroda, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia – mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Wnioski przyjmowane są wyłącznie na specjalnych formularzach dostępnych na stronie starostwa. Laureata nagrody wybiera zarząd Powiatu Opoczyńskiego, a wcześniej opiniuje kapituła złożona z dotychczasowych laureatów. Nagroda wręczona zostanie podczas styczniowej sesji.

Z nowych połączeń kolejowych już niedługo będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu opoczyńskiego. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi je na trasie Łódź – Drzewica, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Połączenia mają zostać uruchomione od 13 grudnia.

Pandemia zmieniła życie wielu z nas. Nie każdy jednak potrafi poradzić sobie z tymi zmianami. Dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie będzie pomagać osobom potrzebującym wsparcia przebywającym na kwarantannie oraz tym, którzy w wyniku pandemii stracili swoich bliskich, mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

A nie każdy potrafi sobie z tym stresem poradzić. Jak wyjaśnia wicestarosta, pomocy takim osobom potrzebującym wsparcia udzielać będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie, a dokładnie działający przy PCPR-ze zespół interwencji kryzysowej.

Dane kontaktowe dostępne są także na stronie internetowej opoczyńskiego starostwa oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Trwają prace przy budowie dwóch nowych wiaduktów drogowych nad Centralną Magistralą Kolejową. Powstają one w Zachorzowie Kolonii i Radwanie. To kosztowne inwestycje, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Prowadzona przez PKP PLK inwestycja to kolejny krok zmierzający do tego, by pociągi po Centralnej Magistrali Kolejowej mogły jeździć nawet z prędkością 250 km/h. Dzięki pracom zlikwidowane zostaną też przejazdy drogowe na poziomie torów, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo. Jak dodaje starosta, w ramach zadania kolej wyremontuje także dwa odcinki dróg.

W sobotę przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Tego dnia świętują pracownicy szeroko rozumianej pomocy społecznej. Im wszystkim życzenia składa Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Jak dodaje wicestarosta, z uwagi na pandemię w tym roku nie będzie w powiecie opoczyńskim uroczystych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego.