Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

Końskie

PCPR w Końskich z nagrodą ministra

wtorek, 24 listopada 2020 10:33 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich dostało jedną z sześciu nagród zespołowych przyznanych w tym roku przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej jak co roku przyznało nagrody specjalne pracownikom socjalnym i jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań. W roku 2020 przyznanych zostało 6 nagród indywidualnych oraz 6 nagród zespołowych. Nagrody te mają charakter pieniężny. W gronie wyróżnionych znalazło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, które otrzymało nagrodę zespołową za działania skierowane do pieczy zastępczej, profilaktykę oraz realizację projektów współfinansowanych ze środków EFS na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. – To dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie naszej pracy – podkreśla Urszula Przygodzka, dyrektor placówki.

To druga nagrodą zespołowa jaką uhonorowany został konecki PCPR. Pierwszą odebrał w 2016 roku głównie za prowadzone działania profilaktyczne.