Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

Kozienice

Pędził 125km/h w zabudowanym – stracił prawo jazdy

środa, 25 listopada 2020 10:54 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja fot. pixabay.com (jarmoluk) zdjęcie ilustracyjne
Kamil Zapora

24-letni kierowca jechał drogą krajową 79 przez wieś Policzna z prędkością 125km/h. Oznacza to, że przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 75 km/h. Zatrzymali go policjanci z Mazowieckiej grupy „Speed”.

W niedzielę około godziny 16:15 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Kozienic, działający w Mazowieckiej grupie „Speed”, pełnili służbę na terenie powiatu kozienickiego i zatrzymali kierowcę, który w miejscowości Policzna (DK 79) przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. 24-latek w obszarze zabudowanym jechał samochodem marki Renault Laguna 125 km/h. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem , a na jego konto zostało dopisanych 10 punktów karnych. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

- Coraz lepsze drogi „zachęcają” niektórych kierowców do łamania przepisów, stwarzając w ten sposób zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla życia i zdrowia innych uczestników dróg – zauważa asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji. - Kierowcy, którzy będą zapominali o dostosowywaniu prędkości do obowiązujących ograniczeń, nie mogą liczyć na taryfę ulgową – dodaje.