Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Białobrzegi

Marszałek dzieli pieniądze na OSP

piątek, 27 listopada 2020 12:50 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay/Rene Fischer
Monika Nowakowska

Strażacy ochotnicy z Mazowsza zostaną doposażeni - dzięki wsparciu samorządu Mazowsza do jednostek OSP trafi 600 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, specjalistycznego sprzętu, odzieży ochronnej, umundurowania, quada z przyczepką ratowniczą czy modernizację strażnicy. Wśród beneficjentów jest OSP Stawiszyn w gm. Białobrzegi.

Samorząd Mazowsza od lat przekazuje środki na doposażenie strażaków ochotników. Tylko w tym roku władze Mazowsza przekazały na doposażenie strażaków ochotników i remonty strażnic ponad 21 mln zł.

– Bardzo konsekwentnie wspieramy ochotnicze straże pożarne. Dotyczy to zarówno zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych, jak i sprzętu czy odzieży ochronnej. To wszystko jest niezbędne, aby strażacy mieli odpowiednie warunki pracy i czuli się bezpiecznie. Zwłaszcza ostatnie miesiące pokazały nam, jak bardzo to wsparcie jest potrzebne – mówi marszałek Adam Struzik:

Decyzją radnych województwa do OSP z Mazowsza trafi 600 tys. zł. Wśród beneficjentów jest OSP Stawiszyn w gm. Białobrzegi, która dostała 10 tys. zł na zakup kamery termowizyjnej.