Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 27 listopada 2020 16:55 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O planach dotyczących przeniesienia opoczyńskiego punktu pobrań krwi oraz wydłużenia jego pracy do dwóch dni w tygodniu mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Od 24 listopada obowiązuje nowy model raportowania przypadków zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa. Wprowadzone przez Główny Inspektorat Sanitarny zmiany spowodowały, że opoczyńskie starostwo przestało publikować dzienne raporty dotyczące sytuacji epidemicznej w powiecie, wyjaśnia wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Dodaje jednak, że na stronie starostwa dostępne będą tygodniowe raporty informujące o sytuacji epidemicznej.

 

Po raz kolejny Szlachetna Paczka pomagać będzie rodzinom potrzebującym wsparcia. Pomoc otrzymają także opoczyńskie rodziny. Do włączenia się w akcję zachęca potencjalnych darczyńców, starosta Marcin Baranowski. Wyjaśnia również, że w akcję włączy się Powiat Opoczyński. Pracownicy starostwa wspólnie z radnymi przygotują paczkę dla wybranej rodziny.

 

Rozpoczął się czwarty Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Wśród 11 kół, które zgłosiły się do rywalizacji jest także reprezentant powiatu opoczyńskiego. To Koło Gospodyń Wiejskich z Dęby w gminie Poświętne. Do wsparcia gospodyń z Dęby zachęca Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Finalistów turnieju poznamy 5 grudnia. Organizatorem zmagań jest Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Tu również oraz na stronie tomaszowskiego starostwa można śledzić turniejowe zmagania.

 

Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie jest jedyną szkołą na terenie powiatu opoczyńskiego, która pracuje stacjonarnie. W działającym w placówce przedszkolu obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tolerancji. – Bardzo dziękujemy dyrekcji i wychowawcom przedszkola, że właśnie w takim miejscu jak przedszkole specjalne ten dzień jest obchodzony – mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

 

W dniach 22 - 26 listopada obchodzone były Dni Honorowego Krwiodawstwa. Wszystkim krwiodawcom z okazji ich święta życzenia składa starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Starosta poinformował także o planach przeniesienia opoczyńskiego punktu pobrań krwi oraz wydłużeniu jego pracy do dwóch dni w tygodniu.

Do oddawania krwi, ale również osocza przez ozdrowieńców apeluje wicestarosta Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński. Osocze ozdrowieńców może pomóc w leczeniu osób chorych na Covid-19.