Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

Kozienice

Co dalej z karetkami w Kozienicach?

poniedziałek, 30 listopada 2020 13:56 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj o godzinie 16:00 radni powiatu kozienickiego spotkają się na nadzwyczajnej sesji, aby przyjąć uchwałę intencyjną, sprzeciwiającą się planom zdeklasowania karetki specjalistycznej w Kozienicach do karetki podstawowej oraz przeniesienia karetki ze Świerży do Magnuszewa.

Na ostatniej sesji rady powiatu godzinę zajęła dyskusja nad planowaną przez wojewodę Konstantego Radziwiłła reorganizacją systemu ratownictwa medycznego na terenie Mazowsza. Zakłada ona m.in. zmianę stacjonującej w Kozienicach karetki specjalistycznej z lekarzem na dwuosobowy zespół podstawowy bez lekarza. Ponadto karetka ze Świerży Górnych przy Elektrowni Kozienice ma zostać przeniesiona do Magnuszewa.

W związku z tym podjęto decyzję o zwołaniu na dziś sesji nadzwyczajnej, na której ma zostać poddana pod głosowanie uchwała w sprawie zaopiniowania negatywnie powyższych postanowień. W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in. o tym, że jednak karetka specjalistyczna obsługująca Kozienice oraz gminy: Garbatka-Letnisko i Sieciechów jest niewystarczająca. Zwrócona jest także uwaga na działającą w gminie Kozienice Elektrownię, w której pracuje ponad 2000 osób. Radny powiatowy Tomasz Trela wyraził nadzieję, że uchwała zostanie podjęta jednomyślnie:

Ponadto poseł Konrad Frysztak, poinformował dziś w Kozienicach o zgłoszonej poprawce do projektu budżetu Państwa na rok 2021, w której ujęty został zakup dodatkowej karetki pogotowia, tak aby mogły one stacjonować zarówno w Świerżach jak i Magnuszewie:

Poseł złożył również w biurze rady listy skierowane do poszczególnych radnych o przyjęcie uchwały na dzisiejszej sesji.