Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Kozienice

Lodowisko w Kozienicach zaprasza od jutra

czwartek, 03 grudnia 2020 09:50 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jeszcze kilka tygodni temu obostrzenia i opinie Ministerstwa Sportu wskazywały na to, że nie uda się uruchomić jedynego tej zimy lodowiska w Kozienicach. Jak się okazuje ślizgawka przy ul. Głowaczowskiej jednak będzie otwarta od piątku, 4 grudnia.

Miłośnicy jazdy na łyżwach już jutro mogą przyjść na lodowisko przy pływalni Delfin i oddać się szaleństwu na lodzie. W związku z panująca pandemią, na obiekcie wprowadzono kilka nowych zasad mających zapewnić bezpieczeństwo klientom. Mówi o nich dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, Marcin Zmitrowicz:

Co natomiast z maseczkami? Czy musimy w nich jeździć? Okazuje się, że nie. Oczywiście dla poczucia własnego bezpieczeństwa możemy ja zakładać, jednak na tafli lodu nie mamy takiego obowiązku. Nos i usta musimy zakrywać, ale przed wejściem na lód, np. w czasie kupowania biletów lub wypożyczania łyżew.

Obiekt będzie działał do 28 lutego. Nie powinniśmy też martwić się o brak mrozów przez cały ten okres, ponieważ lodowisko może działać nawet przy 10 stopniach Celsjusza powyżej zera.