Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

Przysucha

Przysucha: ulica ks. Pajka została przebudowana

czwartek, 03 grudnia 2020 13:34 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zakończona została przebudowa ul. ks. Pajka w Przysusze. - To była dwuletnia inwestycja, oczekiwana przez mieszkańców i parafię, niełatwa organizacyjnie i kilkuetapowa - mówił Tomasz Matlakiewicz, burmistrz miasta.

Realizacja zadania została poprzedzona uregulowaniem stanu prawnego działek zajętych pod drogę oraz opracowaniem dokumentacji projektowej. Wykonane prace obejmowały: budowę drogi gminnej z kostki betonowej, budowę parkingu z 24 miejscami postojowymi, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych, wraz z drogą manewrową, rozbudowę sieci oświetlenia drogowego z zastosowaniem technologii typu LED. Całkowita wartość inwestycji, to prawie 350 tys. zł.

Zadanie wpisało się w zakończoną pod koniec listopada kolejną inwestycję zrealizowaną przez samorząd na Osiedlu Południe, obejmującą wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Przypomnijmy, że modernizacja oświetlenia ulicznego przeprowadzona w ostatnim czasie na terenie miasta, objęła również ul. Grodzką, ul. Chopina i ul. Przemysłową. Tam pojawiły się 73 nowoczesne latarnie osiedlowe typu LED.