Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Mazowsze

Granty dla gmin: Magnuszew, Kozienice i Kowala

czwartek, 03 grudnia 2020 14:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Ponad 2 miliony złotych przekazały Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach II edycji programu grantowego 'WzMOCnij swoje otoczenie”. Wśród beneficjentów są gminy: Magnuszew, Kozienice i Kowala.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne przekazały ponad 2 miliony złotych na realizację 107 projektów, które zmienią lokalne otoczenie w 70 polskich gminach. Dzięki przyznanym grantom gmina Magnuszew stawia wyjątkowy budynek w Skansenie w Mniszewie i dba o edukację uczniów szkoły w  Rozniszewie, Kozienice budują siłownię plenerową, a Ochotnicza Straż Pożarna w Kowali przeznaczyła grant na defibrylator. Szymon Kostiuk, koordynator programu:

W II edycji programu Urząd Gminy w Magnuszewie otrzymał grant na stworzenie nowego pawilonu w Skansenie Bojowym I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie.Stary pawilon nie nadawał się do  użytkowania, dlatego gmina Magnuszew szukała środków na budowę nowego obiektu dla  mieszkańców i turystów. Projekt jest już realizowany - będzie to prawie 40-metrowy, częściowo przeszklony budynek, dobrze komponujący się z istniejącą infrastrukturą.

Magnuszew zgłosił również projekt edukacyjny - zakup sprzętu komputerowego do Szkoły Podstawowej w Rozniszewie. Będą to zarówno komputery jak i sprzęt interaktywny, które zostaną wykorzystane podczas nauki stacjonarnej, ułatwiając także pracę w przypadku zajęć zdalnych. Dodatkowo multimedialny program pozwoli z kolei na rozwijanie m.in. zdolności językowych uczniów. Beneficjentami projektu będzie ok. 150 nauczycieli i uczniów, a także ich rodziców.

Urząd Gminy w Kozienicach postawił na aktywność fizyczną i otrzymał grant na budowę siłowni plenerowej przy Kozienickim Domu Seniora. W najbliższej okolicy nie ma ogólnodostępnych i  bezpłatnych miejsc, które rozwijałyby kondycję fizyczną i zadbały o zdrowie mieszkańców. Z  nowej siłowni plenerowej skorzystają zarówno podopieczni Domu Seniora, jak również młodsi mieszkańcy gminy.

Na wzmocnienie aktywności fizycznej, ale wśród najmłodszych mieszkańców swój grant przeznaczyła gmina Kowala. W ramach grantu urzędnicy zaplanowali modernizację placu zabaw w miejscowości Rożki. W tej samej gminie swój projekt zgłosiła ochotnicza straż pożarna. Grant pozwoli jej na zakup defibrylatora i sprzętu komputerowego.