Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

Opoczno

Rządowe wsparcie dla opoczyńskich inwestycji

piątek, 11 grudnia 2020 17:16 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O dużym wsparciu powiatowych inwestycji oraz o planowanych zmianach w organizacji ruchu na rondzie przy starostwie mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Blisko 15 milionów złotych trafi łącznie do powiatu opoczyńskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Symboliczne czeki na wsparcie inwestycji przekazał opoczyńskim beneficjentom programu poseł Robert Telus. Przypomniał, że najwięcej, bo aż 10 mln zł trafi do Szpitala Powiatowego w Opocznie na budowę bloku operacyjnego.

Starosta Marcin Baranowski zaznaczył, że budowa bloku operacyjnego będzie kosztowała na pewno więcej pieniędzy niż przyznane 10 mln. Powiat będzie się jednak starał pozyskać kolejne fundusze na realizację tej inwestycji.

Wicestarosta Maria Barbara Chomicz wyjaśniła, że blok operacyjny powstanie w nowym budynku połączonym ze szpitalem specjalnym łącznikiem. Budynek zlokalizowany zostanie od strony ulicy Marka Galińskiego.

Dyrektor szpitala Dagmara Junknikiel-Rosiak podkreśliła, że planowana budowa to inwestycja niezbędna dla dalszego funkcjonowania placówki.

Powiatowy samorząd w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dostanie również 1,9 mln zł na przebudowę drogi w Bielowicach. Z kolei Gmina Paradyż może liczyć na 2,9 mln. Pieniądze przeznaczone będą na budowę kanalizacji.

 

Powrócił tryb stacjonarny w nauce przedmiotów zawodowych praktycznych. Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa taka stacjonarna nauka może odbywać się również w szkołach prowadzonych przez Powiat Opoczyński, informuje Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

 

Zmieni się organizacja ruchu na rondzie Żołnierzy Wyklętych w Opocznie. Dzięki planowanym zmianom skrzyżowanie znajdujące się przy opoczyńskim starostwie stanie się bezpieczniejsze, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Planowana zmiana uporządkuje ruch na rondzie. Z prawego pasa będzie można tylko skręcić w prawo, z lewego jechać na wprost, skręcić w lewo lub zawrócić.