Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Przysucha

Ponad 3 mln zł dla gminy Wieniawa

wtorek, 15 grudnia 2020 14:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze gminy Wieniawa w powiecie przysuskim podpisały w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, umowę dotyczącą utworzenia i współfinansowania Centrum Usług Społecznych. Wartość dofinansowania projektu to 3,1 mln zł.

Wójt gminy Krzysztof Sobczak wyjaśnił, że w aplikacji konkursowej jaką samorząd złożył do ministerstwa, główny nacisk położony został na wypracowanie i przetestowanie funkcjonowania modelowego rozwiązania w zakresie integracji i rozwoju usług społecznych adresowanych zarówno do ogółu mieszkańców, jak i do grup o szczególnych potrzebach, np. osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, rodzin wielodzietnych.

- Pozyskane środki umożliwią nam dostosowanie świadczonych usług zarówno do potrzeb mieszkańców gminy, jak i do własnych możliwości finansowych - powiedział wójt Sobczak.

Od nowego roku gmina wspólnie z Instytutem Ekonomii i Finansów (Centrum Analiz i Badań nad Gospodarką i Finansami im. Zyty Gilowskiej) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przystąpi do sporządzenia diagnozy potrzeb społecznych, w której na podstawie wypełnianych ankiet, mieszkańcy zdecydujecie, jakie usługi społeczne są najbardziej pożądane i konieczne do wdrożenia przez samorząd.

Następnie, od czerwca 2021 roku, przez kolejne 31 miesięcy wskazane i wybrane przez mieszkańców usługi będą dofinansowane kwotą ok. 80 tys. zł miesięcznie.

Z wójtem Krzysztofem Sobczakiem rozmawiał Radosław Mizera: