Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Stefan IX, papież WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: Piątek, 29 marca 2024

Radomskie

Spotkanie burmistrzów trzech dekad

piątek, 18 grudnia 2020 09:24 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze Skaryszewa podziękowały osobom, które przez ostatnie 30 lat współtworzyły miasto i gminę.

Okolicznościowe spotkanie odbyło się okazji obchodów 30. rocznicy w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności. Na spotkanie zostali zaproszeni: Jan Jeżmański – burmistrza Skaryszewa w latach 1990 – 1992; Józef Pawlak – burmistrza w latach 1992 - 1998; Józef Nagrodzki – burmistrza w latach 1998 – 2006 i Ireneusz Kumięga – burmistrza w latach 2006 - 2018. Niestety z uwagi na pandemię, na spotkanie nie dotarł Józef Pawlak.

W dowód uznania oraz za zaangażowanie, codzienny trud oraz pracę na rzecz miasta i gminy i jej mieszkańców, burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek wręczył Akty Nadania pamiątkowych medali 30-lecia Samorządu Miasta i Gminy Skaryszew.

Spotkanie było także okazją do podsumowania tych 30 lat samorządności, do podzielenia się swoimi opiniami, refleksjami, wspomnieniami i przemyśleniami.

- 30 lat samorządności to lata ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców, dzięki którym dziś Skaryszew jest miastem przyjaznym dla mieszkańców i ich codziennego życia, ale także dla turystów, którzy odwiedzają nasze miasteczko. W okresie trzech dekad wspólnym wysiłkiem zrealizowano szereg istotnych dla mieszkańców Skaryszewa inwestycji, projektów i inicjatyw. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Zachowując tradycję dawnych, nowym obliczem cieszy skaryszewski Rynek. Wciąż budujemy i rozwijamy przestrzeń inwestycyjną z wykorzystaniem środków zewnętrznych, jak i społeczną, kulturalną oraz sportowo- rekreacyjną. A wspólnym mianownikiem dla wszystkich działań są tętniące życiem ośrodki kulturalno- społeczne oraz remizo-świetlice w Chomentowie Puszcz, Kobylanach, Makowcu, Dzierzkówku Starym czy Gębarzowie - powiedział Dariusz Piątek.

Dodał, że dziś Skaryszew może pochwalić się także ośrodkiem kultury, z nowoczesną salą widowiskową z wyposażeniem do przeprowadzenia zajęć muzycznych, tanecznych czy warsztatów artystycznych. To właśnie to miejsce ma do zaoferowania wiele możliwości spędzania wolnego czasu, począwszy od zajęć sportowych po warsztaty plastyczne czy muzyczne.

- Samorząd Skaryszewa jest otwarty na edukację, a swoją przyszłość wiąże z jej rozwojem. Podejmujemy aktywne działania na rzecz rozwoju lokalnej oświaty. Dbamy o poprawę i unowocześnianie gminnej bazy oświatowej. Przykładem takich przedsięwzięć jest wybudowanie kompleksu edukacyjnego, w którym dziś mieści się Publiczna Szkoła Podstawowa w Skaryszewie. Obecnie jesteśmy na etapie budowy sal gimnastycznych w Odechowie i Dzierzkówku Starym. Ale nie tylko te inwestycje służą rozwojowi naszych najmłodszych mieszkańców. Dużą wagę przywiązujemy do powstawiania i modernizowania miejsc rekreacji. Przybywa placów zabaw oraz otwartych stref aktywności ruchowej, tak jak Centrum Aktywności przy MGOK-u. Nowy plac zabaw, siłownia plenerowa, nowo wybudowany rowerowy plac zabaw typu pumptruck oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią tworzą przestrzeń do aktywnego wypoczynku dla młodych mieszkańców - wylicza burmistrz Skaryszewa.

Obecnie sztandarowym projektem i wyzwaniem na przyszłość, jest budowa skaryszewskich bulwarów. Liczący prawie 3 kilometry brzeg rzeki Kobylanki, miedzy ulicami Żeromskiego a Kochanowskiego, już niebawem zmieni się w atrakcyjną przestrzeń sportowo-rekreacyjną. To dzięki tej inwestycji, baza sportowa na stadionie miejskim w Skaryszewie doczeka się prawdziwego zaplecza.