Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Radomskie

Nowe inwestycje w gminie Skaryszew za prawie 1 mln złotych

piątek, 18 grudnia 2020 14:36 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Nowa droga w Wilcznej, sprzęt komputerowy dla szkoły w Odechowie czy utworzenie Centrum Aktywności w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie to inwestycje w gminie Skaryszew, których realizacja była możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza.

Marszałek Adam Struzik wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji i przekazaniu sprzętu komputerowego. Na realizację wszystkich zadań przeznaczono ponad 1 mln zł z budżetu województwa oraz wsparcie unijne w wysokości 370 tys. zł.

Najpierw odbyło się otwarcie przebudowanej drogi gminnej w miejscowości Wilczna, w gminie Skaryszew. W ramach inwestycji wykonano podbudowę z kruszywa łamanego oraz nawierzchnię z betonu asfaltowego na odcinku 645 metrów. Ponadto odtworzono i poszerzono jezdnię. Wykonano również pobocza z kruszywa łamanego oraz regulację pionową studzienek dla zaworów wodociągowych. Burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek:

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 200 tys. zł, z czego ponad 100 tys. wyniosło dofinansowanie samorządu Mazowszu w ramach FOGR. Marszałek Mazowsza Adam Struzik:

Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje projekt unijny, w którym bierze udział 236 szkół prowadzonych przez 215 samorządów. W jego ramach do szkoły w Odechowie trafił zestaw składający się z: 8 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych oraz jednego urządzenia wielofunkcyjnego. Wartość przekazanego sprzętu to 150 tys. zł.

Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza w wysokości 500 tys. zł w ramach Instrumentu Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego oraz wsparciu unijnemu w ramach PROW 2014-2020 w wysokości ponad 220 tys. zł MGOK został rozbudowany i z myślą o mieszkańcach Skaryszewa powstało Centrum Aktywności. Oprócz tego samorząd Mazowsza w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej przekazał prawie 200 tys. zł na remont nawierzchni boiska przy MGOK, zakup wyposażenia oraz budowę pumptracku wraz z oświetleniem.