Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

Radomskie

Kolejne inwestycje w szpitalu w Iłży

poniedziałek, 28 grudnia 2020 15:42 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

W projekcie budżetu Powiatu Radomskiego na rok 2021 zaplanowano kolejne nakłady na rzecz szpitala w Iłży. Wśród nich będą zakupy sprzętu i aparatury medycznej dla Bloku Operacyjnego i Pracowni Endoskopii.

W 2021 roku ma zakończyć się całkowita przebudowa i modernizacja Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego Ogólnego. Na ten cel zaplanowano 2,3 mln zł.

W ciągu ostatnich dwóch lat Zarząd Powiatu Radomskiego prowadził szereg działań, zmierzających do rozwoju infrastruktury oraz modernizacji sprzętu szpitala powiatowego w Iłży. – Co roku przeznaczamy kilka milionów złotych na inwestycje w tej placówce i są to nakłady, jakich szpital nie otrzymywał przez ostatnie 20 lat – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Mimo inwestycji w szpitalu w Pionkach, bez której tamtejsza placówka musiałaby po prostu zostać zamknięta, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej – Szpital w Iłży jest również przedmiotem troski władz Powiatu Radomskiego.

- Nie planujemy ani likwidacji szpitala, będącego największym pracodawcą w Mieście i Gminie Iłża, ani redukcji personelu, bo również takie plotki krążą wśród mieszkańców. Chcemy nadal utrzymywać szpital w Iłży, który jest bardzo ważną placówką w południowej części regionu radomskiego i który zapewnia dobry dostęp do opieki medycznej dla mieszkańców okolicznych gmin, nie tylko z naszego powiatu – mówi starosta Waldemar Trelka.