Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Kozienice

Po co kody QR w Puszczy Kozienickiej?

poniedziałek, 04 stycznia 2021 12:35 / Autor: Kamil Zapora
fot. Nadleśnictwo Kozienice
Kamil Zapora

Na terenie rezerwatu Królewskie Źródła w Puszczy Kozienickiej pojawiły się słupki z kodami QR. Do czego one służą? Jak się okazuje – to nowa ciekawa atrakcja turystyczna.

Nadleśnictwo Kozienice razem Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska realizują ciekawy projekt pod nazwą „Mazowieckie Rezerwaty Przyrody”. Na ścieżce dydaktycznej „Królewskie Źródła” w Puszczy Kozienickiej, zostały zamontowane słupki z kodami QR. Po co? Wyjaśnia nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice Tomasz Sot:

W czasach kiedy każdy z nas ma przy sobie smartfon, umożliwia to łatwe poszerzenie swojej wiedzy, która jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie oznacza to jednak, że wcześniej Puszcza Kozienicka odkrywała swoje sekrety tylko przed wtajemniczonymi. Na jej terenie nie brakuje tradycyjnych tablic edukacyjnych:

Kody QR znajdziemy na razie tylko w rezerwacie Królewskie Źródła, jednak jak zapowiada nadleśniczy Sot, to może być dopiero początek:

Tymczasem zachęcamy do wypróbowania już czekających na turystów kodów QR, ponieważ niezależnie od pory roku wycieczka do lasu jest zawsze dobrym pomysłem.