Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

REGION

Szczepią się medycy ze szpitali w Radomiu, Pionkach, Iłży

wtorek, 05 stycznia 2021 09:28 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Kolejne placówki w regionie radomskim przystąpiły do akcji szczepień przeciwko koronawirusowi. W ostatnich dniach starego roku uczyniły to, jako tzw. węzłowe, szpitale w Iłży i Pionkach. Druga partia szczepionek trafiła też do obu radomskich szpitali.

Do szpitala w Iłży trafiło 75 dawek szczepionki firmy Pfizer. Pierwszymi zaszczepionymi osobami z tzw. grupy "0" były dyrektor szpitala Marzena Barwicka oraz naczelna pielęgniarka Agnieszka Pawłowska-Muc.

- W ostatnich dniach grudnia 2020 roku zostało zaszczepionych w sumie 70 pracowników medycznych i niemedycznych szpitala oraz pięciu pracowników medycznych z podmiotów zewnętrznych, którzy zgłosili wcześniej zamiar przyjęcia preparatu. Każda osoba przeszła przez wstępną kwalifikację medyczną - mówi rzecznik starosty radomskiego Marcin Genca. Jak dodaje, przyjęcie drugiej dawki szczepionki jest zaplanowane na 20 i 21 stycznia. - Wszystkie zaszczepione osoby czują się dobrze i zachęcają pozostałych pracowników szpitala do dokonania szczepienia przeciwko COVID-19 - dodaje.

29 grudnia zeszłego roku szczepienia rozpoczął także Szpital Powiatowy w Pionkach, który na początek otrzymał pierwsze 75 dawek szczepionki firmy Pfizer. Trwa również zapoczątkowana 27 grudnia zeszłego roku akcja w obu radomskich szpitalach. Otrzymały one już druga partię szczepionek: placówka na Józefowie - 180, a przy Tochtermana - 150.