Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Opoczno

W marcu rozstrzygnięcie przetargu

wtorek, 12 stycznia 2021 17:05 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Gmina Opoczno ogłosiła przetarg na sprzedaż 34,5-hektarowej działki wchodzącej w skład terenów inwestycyjnych. W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o budownictwie mieszkaniowym oraz o parku utworzonym przy ul. św. Jana.

„Partycypacja w planowaniu przestrzennym” - to nazwa projektu, na którego realizację Gmina Opoczno pozyskała 50 tys. zł. – Chcemy, by dzięki niemu mieszkańcy poznali proces planowania – mówił Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. Dowiedzą się tego na specjalnych konsultacjach przeprowadzonych w ramach projektu. Głównym celem konsultacji będzie zwiększenie zaangażowania mieszkańców w procesy planowania przestrzennego poprzez m.in. działania edukacyjne w zakresie znaczenia dokumentów planistycznych w codziennym życiu. Podczas spotkań mieszkańcy poznają zakres decyzji planistycznych, na jakie mogą mieć wpływ oraz korzyści z udziału w procesie konsultacji społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

W audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski mówił także o blokach powstających na terenie miasta. Jedną z takich inwestycji deweloper wybudował przy ul. Partyzantów. Inna powstaje przy ul. św. Mateusza, jeszcze inna w okolicach osiedla Ustronie. Tomasz Łuczkowski mówił również o przetargu na ponad hektarową działkę w okolicy ul. św. Mateusza. – Zainteresowanie deweloperów tymi gruntami gminy jest dosyć spore – wyjaśnił. Jak ocenił, może na niej powstać nawet kilka bloków. Ewentualna inwestycja powinna znacznie poprawić sytuację mieszkaniową w Opocznie.

Tomasz Łuczkowski przypomniał także o budowanym przez Gminę Opoczno bloku komunalnym przy ul. Powstańców Wielkopolskich. W obiekcie powstaną 24 mieszkania. Nieco mniej, bo około 20 ma zostać utworzonych w kamienicy przy pl. Kościuszki 20. Gmina zbiera niezbędną dokumentację i uzgadnia szczegóły planowanej inwestycji z konserwatorem zabytków.

Zastępca burmistrza poinformował także o ogłoszonym przetargu na sprzedaż 34,5-hektarowej działki wchodzącej w skład terenów inwestycyjnych. – Pojawił się bardzo poważny inwestor, dlatego mam nadzieję, że dojdzie do rozstrzygnięcia tego przetargu – powiedział. Ma to nastąpić 19 marca. Szacunkowa wartość działki opiewa na kwotę ponad 8,5 mln zł. Tomasz Łuczkowski poinformował także o planach sprzedaży dwóch kolejnych działek inwestycyjnych oraz o zakończonych pracach związanych z utworzeniem parku przy ul. św. Jana.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowski, zastępcą burmistrza Opoczna: