Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

Kozienice

Karetka specjalistyczna zostaje w Kozienicach

czwartek, 14 stycznia 2021 13:28 / Autor: Kamil Zapora
Tomasz Trela i Konrad Frysztak, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Z końcem września informowaliśmy o planach wojewody mazowieckiego w sprawie deklasacji karetki specjalistycznej w Kozienicach i przeniesienie tej ze Świerży Górnych do Magnuszewa. Dziś poseł Konrad Frysztak poinformował, że zmiany zostały zatrzymane.

Negatywną opinię na temat planów relokacji karetek pogotowia na terenie powiatu kozienickiego wydali m.in.: rada powiatu kozienickiego, starosta kozienicki, burmistrz Kozienic, czy dyrektor szpitala w Kozienicach.

W czasie dzisiejszej konferencji przy kozienickim szpitalu Poseł Konrad Frysztak poinformował, że do relokacji jednak nie dojdzie. - Podpisy, które składaliśmy do wojewody nie przyniosły rezultatu, ale informacje, które przekazywałem ministrowi zdrowia, presja w sejmie spowodowały, że minister do naszych próśb się przychylił – powiedział Konrad Frysztak:

Poseł zapowiedział, że teraz będzie starał się o dodatkowe dwie karetki dla powiatu kozienickiego. Jedna miałaby stacjonować w Magnuszewie, a druga w Kozienicach:

Dzisiaj przed szpitalem głos zabrał również rady powiatu kozienickiego Tomasz Trela, który również zabiegał o zatrzymanie planów wojewody. - Stało się prawie to czego oczekiwaliśmy. Szkoda tylko, że poprawka do budżetu państwa przekazująca 750 tysięcy na dodatkową karetkę dla Kozienic została odrzucona – powiedział Tomasz Trela:

30 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu kozienickiego. To właśnie wtedy radni wydali negatywną opinię na temat planowanej przez wojewodę mazowieckiego relokacji karetek pogotowia na terenie powiatu.