Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Kozienice

Sytuacja szpitala w Kozienicach

poniedziałek, 18 stycznia 2021 16:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 18 stycznia szpital w Kozienicach w związku z naprawą tomografu komputerowego wznawia przyjęcia pacjentów do oddziałów: neurologicznego, zakaźnego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z powodu dużej absencji personelu medycznego oraz trudnej sytuacji epidemiologicznej i hospitalizacji pacjentów zakażonych COVID-19 w SP ZZOZ w Kozienicach przyjmuje pacjentów w stanie zagrożenia życia, tak zwane przypadki nagłe do oddziałów: chirurgii ogólnej, urazowo – ortopedycznego, laryngologicznego, ginekologiczno – położniczego.

Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje świadczenia zdrowotne w pełnym zakresie w oddziałach: pediatrii i neurologii, a także przyjmuje pacjentki do Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.

Z powodu wykrycia ognisk zakażenia COVID-19 nadal są wstrzymane przyjęcia pacjentów do Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii i Zakładu Pielegnacyjno – Opiekuńczego.

Pacjenci, przybywający w oddziałach szpitalnych SP ZZOZ w Kozienicach są objęci opieką medyczną oraz należycie zabezpieczeni przed zakażeniem zgodnie z obowiązującymi procedurami w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym.

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom. W Laboratorium Analitycznym Centralnym oraz Pracowni Radiologii i USG wykonywane są badania diagnostyczne w pełnym zakresie.

Obecnie pracy nie świadczy 85 pracowników szpitala, spośród których 20 osób jest objętych izolacją przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kozienicach, inni przebywają na zwolnieniach lekarskich bądź opiekują się swoimi bliskimi.

SP ZZOZ w Kozienicach został wyznaczony przez Ministerstwo Zdrowia jako szpital ,,węzłowy” dla Programu Szczepień. Wykonuje szczepienia personelu medycznego przeciw COVID-19 zatrudnionego w SP ZZOZ w Kozienicach oraz w innych placówkach medycznych z Powiatu Kozienickiego. Szpital przyjmuje na bieżąco zgłoszenia chętnych do szczepienia. Obecnie są zapisywane osoby, które ukończyły 80 lat. Więcej informacji na temat szczepień można znaleźć na stronie internetowej www.szpitalkozienice.pl.

Niestety z powodu przyczyn niezależnych od szpitala powstały pewne perturbacje ze szczenieniami, które są związane z trudnościami w zaopatrzeniu w szczepionkę na szczeblu krajowym. Dziś szpital w Kozienicach nie otrzymał zamówionego pakietu do szczepień. (info: Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach).