Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Opoczno

W Łodzi o opoczyńskich liniach autobusowych

wtorek, 19 stycznia 2021 12:53 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Sebastian Sołtyszewski/Urząd Marszałkowski w Łodzi
Marcin Prejs

Starosta opoczyński Marcin Baranowski mówił w Łodzi o uruchomionych przez Powiat Opoczyński połączeniach autobusowych w ramach rządowego Funduszu rozwoju przewozów pasażerskich.

Starosta opoczyński Marcin Baranowski przypomniał, że kierowany przez niego samorząd uruchomił od nowego roku cztery linie autobusowe. Łącznie to 293 tys. km, a dofinansowanie z rządowego programu sięga 880 tys. zł. Marcin Baranowski zauważył, że z programu korzystają w tym roku również inne opoczyńskie samorządy, m.in. Gmina Opoczno. Starosta podkreślił, że dzięki programowi autobusy zaczęły jeździć do miejscowości dotąd wykluczonych komunikacyjnie. – Zniknęły białe plamy w naszym powiecie. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni – mówił Marcin Baranowski i dziękował za uruchomienie programu.

Starosta przypomniał także, że dzięki rządowemu programowi na terenie powiatu opoczyńskiego funkcjonują również linie autobusowe uruchomione przez marszałka województwa. Łącznie z 39 marszałkowskich linii właśnie pięć przebiega przez teren powiatu opoczyńskiego. O nowych połączeniach autobusowych podczas konferencji zorganizowanej w Łodzi mówili także wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, marszałek województwa Grzegorz Schreiber oraz prezes zarządu PKS Łęczyca Krzysztof Mordzak.