Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Opoczno

Drzewiczanie wybierają

wtorek, 19 stycznia 2021 14:36 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach drzewickich grantów obywatelskich.

Propozycje do grantów obywatelskich mieszkańcy gminy Drzewica składali pod koniec ubiegłego roku. Potem nadesłane przez drzewiczan propozycje musiały przejść weryfikację formalną. – Z 31 projektów obywatelskich złożonych przez mieszkańców pozytywną weryfikację przeszło 26 propozycji, z których 11 jest już pewna realizacji, a 15 zostanie objętych publicznym głosowaniem – wyjaśnia burmistrz Janusz Reszelewski.

Głosowanie odbywać się będzie tylko w miejscowościach, gdzie pozytywnie zweryfikowano więcej niż jeden projekt, tj.: Drzewica (8 projektów), Strzyżów (3 projekty), Werówka (2 projekty) i Trzebina (2 projekty). W związku z tym zatwierdzone projekty z pozostałych miejscowości uzyskały rekomendację do realizacji z pominięciem głosowania.

Na wybrane propozycje mieszkańcy będą mogli oddawać swoje głosy w formie tradycyjnej lub przez internet. Głosowanie w formie tradycyjnej (na karcie do głosowania, dostępnej w Urzędzie Miejskim w Drzewicy oraz na stronie internetowej pod adresem https://www.drzewica.pl/sites/default/files/pliki/BObywatelski/karta_do_glosowania_go2021.pdf) oraz elektronicznej (za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie internetowej Gminy Drzewica) zostanie przeprowadzone w dniach 18-29 stycznia 2021 roku.

Zadania które otrzymają największe poparcie zostaną zaproponowane do realizacji w budżecie gminy na 2021 rok. W przypadku gdy zwycięski projekt nie wyczerpie puli środków, do realizacji proponowany będzie następny z listy, którego łączne koszty nie przekraczają dostępnych środków finansowych. Na realizację zadań w ramach grantów obywatelskich drzewicki urząd przeznaczy 200 tys. zł.

Lista projektów w załączniku poniżej.