Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

Opoczno

W Opocznie pozbywają się kopciuchów

wtorek, 26 stycznia 2021 16:50 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Nawet do 5 tysięcy złotych wsparcia mogą otrzymać ci mieszkańcy gminy Opoczno, którzy zdecydują się wymienić swój stary piec na ekologiczne źródło ciepła. 1 lutego rusza nabór wniosków w drugiej edycji programu organizowanego przez opoczyński urząd.

Nawet do 5 tysięcy złotych wsparcia mogą otrzymać ci mieszkańcy gminy Opoczno, którzy zdecydują się wymienić swój stary piec na ekologiczne źródło ciepła. 1 lutego rusza nabór wniosków w drugiej edycji programu organizowanego przez opoczyński urząd. W audycji Gmina Opoczno na Fali mówił o tym Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. – Kopciuchy można wymieniać m.in. na piec na pelet, na gaz, podłączyć się do sieci ciepłowniczej, można także wymienić stary piec na różne inne ekologiczne źródła ogrzewania – mówił. Przypomniał również, że w ubiegłym roku z programu skorzystało około 70 mieszkańców gminy. Wnioski o wsparcie w ramach tegorocznej edycji można składać do połowy marca. Na wymianę pieców Gmina Opoczno zabezpieczyła w tegorocznym budżecie pół miliona złotych.

Tomasz Łuczkowski mówił również o tym, że od 1 lutego rolnicy mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego. Wnioski będzie przyjmował wydział rolnictwa. Zastępca burmistrza zaapelował, by z uwagi na pandemię osoby ubiegające się o zwrot, wpisywały do wymaganych dokumentów swój numer konta. Dzięki temu pieniądze będą mogły być przelane właśnie na konto, co oszczędzi mieszkańcom kolejnej wizyty w urzędzie.

Gmina Opoczno zachęca także mieszkańców do odbioru decyzji podatkowych drogą elektroniczną. – Chcemy, żeby jak najbardziej nasz urząd był dostępny online i wszyscy, którzy mają profil zaufany czy certyfikat kwalifikowany lub posiadają konto na ePUAP mogli takie decyzje podatkowe otrzymać drogą elektroniczną – wyjaśniał Tomasz Łuczkowski.

Tomasz Łuczkowski poinformował również, że miejscowy samorząd stworzył możliwość dowozu do punktu szczepień dla tych osób, które same nie mają możliwości tam się dostać. – Uruchomiliśmy specjalny numer telefonu 887 267 317 i tam koordynator gminny do spraw szczepień pomoże właśnie w zorganizowaniu transportu – wyjaśnił. Dodał także, że osoby zainteresowane takim dowozem powinny kontaktować się z koordynatorem dopiero wtedy, kiedy będą już miały wyznaczony termin szczepienia.

Zastępca burmistrza mówił również o ogłoszonym konkursie na sportowca roku gminy Opoczno. Kandydatury najlepszych sportowców i trenerów przyjmowane są do 11 lutego.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępcą burmistrza Opoczna: