Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Radomskie

Nie ma już Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach

piątek, 29 stycznia 2021 13:41 / Autor: Radosław Mizera
Mariusz Siczek/Starostwo Powiatowe w Radomiu
Radosław Mizera

Radni powiatu radomskiego zlikwidowali kilka szkół, które wchodziły w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach koło Iłży. Decyzja ta praktycznie zakończyła pewien etap w dziejach tej placówki, bowiem od września ubiegłego roku działa tam już Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Dzisiaj radni wyłączyli Liceum Ogólnokształcącego w Chwałowicach, Technikum w Chwałowicach, Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chwałowicach oraz Szkoły Policealnej w Chwałowicach z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  i tym samym rozwiązali placówkę. Starosta radomski Waldemar Trelka:

Starosta Trelka dodaje, że pod koniec 2020 roku powiat radomski otrzymał 2,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chwałowicach:

Krzysztof Szewczyk, dyrektor wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu:

Z rezerwą do zmian podchodzą radni Polskiego Stronnictwa Ludowego. Szef klubu Mirosław Ślifirczyk:

Obecnie trwają prace modernizacyjne przedwojennego pałacyku w Chwaowicach, który ma zostać przystosowany dla uczniów z niepełnosprawnościami, co wiąże się z szerokim zakresem prac budowlanych. W ramach inwestycji będzie wykonywana między innymi przebudowa pomieszczeń, w tym remont istniejących posadzek i podłóg oraz wymiana stolarki drzwiowej, przystosowanie łazienek i pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, wykonanie nowej instalacji elektrycznej oraz wodno – kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, a także systemu sygnalizacji pożarowej w całym budynku.