Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Końskie

OSP w Końskich na drodze do KSRG

wtorek, 02 lutego 2021 10:52 / Autor: Marcin Prejs
Fot. PSP w Końskich
Marcin Prejs

Podpisane zostało porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Uroczyste podpisane dokumentu miało miejsce w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. Porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego podpisali komendant PSP w Końskich mł. bryg. Ryszard Stańczak, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański i prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich Jarosław Kowalczyk.

Do tej pory na terenie gminy działały dwie jednostki włączone do KSRG - Modliszewice i Dziebałtów. Włączenie kolejnej jednostki z tej samej gminy wymaga od komendanta PSP uzasadnienia, potwierdzonego analizą wyposażenia i wyszkolenia włączanej OSP oraz czynnego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych w okresie ostatnich pięciu lat.

Na terenie gminy Końskie występuje największa ilość zdarzeń w całym powiecie koneckim i zagrożenie pożarowe oraz przebiegające szlaki komunikacyjne wymagają zwiększenia ilości jednostek włączonych do KSRG. OSP Końskie szczególnie dużą rolę będzie mogła odegrać przy zabezpieczeniu terenu miasta po zadysponowaniu do działań zastępów z JRG Końskie. Druhowie z Końskich znają teren oraz posiadają odpowiednie wyszkolenie, sprzęt i doświadczenie, aby to zadanie spełnić.

Burmistrz Krzysztof Obratański zwrócił uwagę, że włączenie OSP Końskie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wpłynie także na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Końskie. To również bardzo ważna rzecz dla samej jednostki, przekonywał burmistrz.