Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

Końskie

Tropem Wilczym w Końskich - zaprasza starosta konecki

środa, 03 lutego 2021 09:20 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Koneckie starostwo zorganizuje drugą edycję marszu pamięci żołnierzy wyklętych Tropem Wilczym.

Starostwo Powiatowe w Końskich przy współpracy z TWRP „Wszechnicą Konecką” organizuje II Powiatowy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Wydarzenie planowane jest na sobotę 27 lutego. Jego głównym celem jest uczczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego i żołnierzy wyklętych oraz promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Konecczyzny. – To jest impreza, która ma pokazać wychowanie patriotyczne, ducha patriotyzmu – mówi starosta konecki Grzegorz Piec.

Z uwagi na stan epidemii marsz pamięci przyjmie formę indywidualnego rajdu wokół Końskich. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 10-kilometrową trasę drogami i ścieżkami. Każdy uczestnik podczas weryfikacji otrzyma szczegółowy opis trasy wraz z mapką.

W trakcie wydarzenia przewidziane są występy trębacza Kuby Kowalskiego oraz prezentacja popularno-naukowa na temat świętokrzyskich żołnierzy wyklętych dr. Marka Jedynaka z IPN. Będzie można również obejrzeć okolicznościową wystawę. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal wraz z certyfikatem udziału w marszu pamięci. Nie zabraknie też wojskowej grochówki.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie „ImperActive”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, Stowarzyszenie „Aktywny Ćmińsk” oraz Jednostki Strzeleckie 2026 i 2160, a także uczniowie z klas mundurowych ZDZ i ZSP nr 1.