Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Opoczno

Opoczyńscy strażacy podsumowali rok

wtorek, 09 lutego 2021 11:46 / Autor: Marcin Prejs
Fot. PSP Opoczno
Marcin Prejs

Rekordowy pod względem zdarzeń był 2020 rok dla opoczyńskich strażaków.

Opoczyńscy strażacy podsumowali 2020 rok. Był on rekordowy pod względem zdarzeń. – Tutejsza komenda PSP odnotowała 1356 zdarzeń – informował zastępca komendanta PSP w Opocznie kpt. Krzysztof Juszczak. Jak wyjaśnił, to najwięcej zdarzeń w ciągu ostatnich dziesięciu lat

Najwięcej razy opoczyńscy strażacy wzywani byli do gaszenia traw, nieużytków rolnych i lasów (181), usuwania gniazd niebezpiecznych owadów (163), usuwania skutków wypadków i kolizji drogowych (127) oraz gaszenia pożarów w budynkach (91).

W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła liczba zdarzeń śmiertelnych, do których wzywani byli strażacy. Łącznie strażacy takich zdarzeń odnotowali 17 w ubiegłym roku.

Komendant PSP w Opocznie st. bryg. Andrzej Śpiewak przedstawił działania profilaktyczne prowadzone w ubiegłym roku przez opoczyńskich strażaków. Mówił również o wykonanych w komendzie remontach. Podkreślił także, że 2020 rok był rekordowy jeśli chodzi o pozyskanie samochodów strażackich dla jednostek OSP z terenu powiatu.

Jak podkreślił poseł Robert Telus, ubiegły rok był również bardzo dobry w skali kraju jeśli chodzi o zakup samochodów dla OSP.

Za zaangażowanie w służbę i ciężką pracę dziękowała opoczyńskim strażakom wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Podkreśliła, że dzięki tej pracy strażaków mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpiecznie.

Z uwagi na pandemię koronawirusa roczna narada opoczyńskich strażaków przeprowadzona została w trybie zdalnym.