Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 19 lutego 2021 10:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Do 26 lutego przyjmowane są zgłoszenia do konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o remoncie w ZSP w Drzewicy oraz o jednorazowych stypendiach naukowych marszałka województwa łódzkiego.

Zgłoszenia udziału w konkursie telefonicznie lub drogą elektroniczną przyjmuje zespół promocji opoczyńskiego starostwa do 26 lutego. Mówił o tym w audycji Powiat Opoczyński na Fali starosta Marcin Baranowski. Jak wyjaśnił, w ramach konkursu powstawać będą prace w czterech dziedzinach: palmy, pisanki, wycinanki oraz serwetki do koszyczka wielkanocnego. – W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 uczestniczki konkursu wykonają swoje prace w domu i gotowe dostarczą do Starostwa Powiatowego w Opocznie – mówił Marcin Baranowski. Prace konkursowe będzie można składać w dniach 10 i 11 marca od godziny 9 do 14 w sali konferencyjnej starostwa. Z kolei 12 marca wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione przez komisję konkursową składającą się z etnografa oraz przedstawicieli organizatorów. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 marca 2021 r. o godz. 9 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Natomiast wystawę prac pokonkursowych będzie można obejrzeć już po rozstrzygnięciu konkursu w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Opoczyński, współorganizatorami zaś Muzeum Regionalne w Opocznie i Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o trwającym remoncie w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy. W klasach szkoły wymieniane są sufity. Prace zlecone zostały po tym jak dwa miesiące temu część sufitu w jednej z klas ukruszyła się. – Natychmiast został powiadomiony inspektor nadzoru i przeprowadzone badanie wykazało, że niestety ale wszystkie sufity w całej szkole, która przypomnę została oddana do użytku w 1972 roku, a więc 49 lat temu, wymagają skucia i nałożenia warstwy na nowo – mówiła Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński. Przy okazji prac przy sufitach malowane są również ściany w klasach. Sama szkoła od kilku lat przygotowuje młodzież m.in. do pracy na kolei. O tym właśnie rozmawiali przedstawiciele kierownictwa starostwa z dyrekcją szkoły podczas wizyty w Drzewicy.

Także opoczyńscy uczniowie mogą ubiegać się o jednorazowe stypendia naukowe marszałka województwa łódzkiego. Jakimi osiągnięciami muszą się pochwalić, by liczyć na wsparcie? – To przede wszystkim wyniki uzyskane w olimpiadach, konkursach i turniejach o charakterze naukowym na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim lub regionalnym – wyjaśniała wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Pod uwagę będą brane także aktywność naukowa, realizacja indywidualnego programu czy osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej. Wnioski o przyznanie jednorazowych stypendiów naukowych marszałka województwa łódzkiego przyjmowane są do 19 marca.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: