Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Opoczno

W gminie Opoczno dodatkowe patrole policji

poniedziałek, 22 lutego 2021 16:08 / Autor: Marcin Prejs
Fot. KPP Opoczno
Marcin Prejs

Dodatkowe patrole policji pojawią się na terenie gminy Opoczno. Porozumienie w tej sprawie z komendantem policji insp. Konradem Kobierskim podpisał burmistrz Dariusz Kosno.

Porozumienie podpisane zostało w Urzędzie Miejskim w Opocznie. Dzięki niemu na terenie miasta i gminy Opoczno zostanie zwiększona liczba patroli policyjnych, które będą kierowane w miejsca szczególnie zagrożone. Jest to już kolejne tego typu porozumienie podpisane z lokalnymi władzami samorządowymi. – Zgodnie z porozumieniem policjanci będą pełnić dodatkową służbę prewencyjną w ramach swojego czasu wolnego, a umundurowane patrole będą skierowane w najbardziej zagrożone miejsca. Łącznie na ulicach miasta i gminy dodatkową służbę pełnić będzie 150 funkcjonariuszy – wyjaśnia aspirant szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Dzięki przychylności i zrozumieniu radnych Rady Miejskiej w Opocznie gmina na ponadnormatywne patrole przekazała 33 tysiące złotych. Pierwsze dodatkowe patrole pojawią się na ulicach miasta i gminy Opoczno już w marcu. Policja dyslokuje służby ponadnormatywne na terenie gminy zgodnie z prowadzoną na bieżąco analizą zagrożenia przestępczością oraz zgłoszeniami zamieszczonymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.