Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

Mazowsze

Ponad 15 mln zł dla sołectw od samorządu województwa

sobota, 06 marca 2021 10:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ruszył nabór do Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze. To okazja, aby zyskać środki z budżetu województwa na modernizację oświetlenia, rewitalizację skwerów, remont świetlic wiejskich czy rozwój twórczości folklorystycznej.

– W poprzednich edycjach środki z naszego budżetu pomogły zrealizować blisko 2800 projektów. Myślę, że w tym roku również wpłynie bardzo dużo wniosków, bo lista projektów, na które można otrzymać wsparcie, jest długa - powiedział marszałek Adam Struzik:

Sołectwa będą mogły się starać, tak jak w ubiegłych latach, o wsparcie do 10 tys. zł na m.in. rewitalizację skwerów, instalacje paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego. Nabór trwa do 26 marca. Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski:

Liczba wspartych projektów będzie zależeć od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 28 sołectw – będzie do maksymalnie 5 wniosków, ale tam gdzie sołectw jest więcej niż 60 – gminy będą mogły złożyć nawet 18 wniosków.

Tylko w zeszłym roku z pomocy samorządu województwa skorzystało ponad 1000 sołectw. W tym roku w puli jest ponad 15 mln zł. Wnioski można składać do 26 marca br.