Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

Kozienice

Mieszkaniec powiatu kozienickiego terroryzował rodzinę. Grozi mu 5 lat więzienia

środa, 07 kwietnia 2021 13:15 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. PublicDomainPictures/pixabay.com
Kamil Zapora

Kilka dni temu kozieniccy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę za stosownie przemocy wobec żony oraz najbliższej rodziny. Mężczyzna już po raz kolejny wszczął awanturę, niszczył mienie i stosował groźby. Mieszkaniec powiatu kozienickiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kozienic zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 51-latek wobec swojej najbliższej rodziny. Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awanturę, podczas której agresywnie się zachowywał, wyzywał ją, niszczył mienie oraz stosował groźby.

- Mundurowi zatrzymali go w miejscu zamieszkania zaraz po tym, jak po raz kolejny zaczął się awanturować. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy oraz uprzednia karalność pozwoliła prokuratorowi na wniosek policji wystąpić do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu – wyjaśnia asp. Ilona Tarczyńska.

Sąd Rejonowy w Kozienicach przychylił się do wniosku i teraz domowy agresor najbliższe trzy miesiąc spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.