Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

Opoczno

Uroczyste otwarcie DPS-u w Drzewicy

czwartek, 01 lipca 2021 16:20 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Po przebudowie uroczyście otwarty został Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dzięki inwestycji znacznie poprawiły się warunki życia mieszkających tu osób.

Przebudowa i rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy to jedna z większych inwestycji Powiatu Opoczyńskiego ostatnich lat. Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, na jej realizację powiatowy samorząd wydał ponad 14 mln zł.

Dyrektor placówki Agnieszka Brola wyjaśniła, że przed rozbudową drzewicki DPS zajmował dwa budynki.

Podczas nabożeństwa otwierającego uroczystości ks. Damian Drabikowski, dyrektor radomskiej Caritas, nawiązał do czasu, w którym DPS w Drzewicy zmagał się z pierwszą falą koronawirusa.

O pomocy kierowanej do drzewickiego DPS-u, ale także innych tego typu placówek w całym kraju mówiła podczas uroczystości minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W czasie pandemii pomoc drzewickiej placówce zaoferował m.in. poseł Robert Telus, który kilka dni pracował tu jako wolontariusz.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski dziękował, że tak duża i potrzebna inwestycja przeprowadzona została właśnie w Drzewicy. Dziękował także personelowi za zaangażowanie w pracę.

W drzewickim DPS-ie mieszka 77 osób. Pani Anna jest tu od ponad trzech lat. Jak przyznaje, dzięki przeprowadzonej inwestycji znacznie poprawiły się warunki życia mieszkających tu osób.

Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi, tortu dla mieszkańców i występów artystycznych.