Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Mazowsze

Poszukiwani kreatywni nauczyciele

piątek, 17 września 2021 08:26 / Autor: Michał Kaczor
fot. 14995841/pixabay.com
Michał Kaczor

Trwa nabór do konkursu "Edukreator na Mazowszu". Poszukiwani są kreatywni nauczyciele i innowacyjne szkoły.

Wśród kryteriów konkursowych znajdują się: nowatorskie podejście do nauczania, otwartość na zmieniający się świat, czy udział uczniów w życiu społecznym i kulturalnym.

- Samorząd województwa mazowieckiego chce w ten sposób docenić przede wszystkim nauczycieli, ale także szkoły, które podążają za najnowocześniejszymi trendami edukacyjnymi i skutecznie motywują uczniów - mówi Marta Milewska z urzędu marszałkowskiego.

Ocenie podlegają m.in.: pomysłowość w prowadzeniu lekcji, udział uczniów w konkursach i olimpiadach, a przede wszystkim rozwijanie aktywności uczniowskiej.

– Praca nauczyciela to coś więcej niż realizowanie podstawy programowej, dlatego chcemy nagrodzić tych, którzy są pomysłowi i robią wszystko by zainteresować uczniów otaczającym światem. Docenimy też szkoły, które stwarzają swoim uczniom możliwość dodatkowej edukacji, m.in w zakresie kultury – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

O nagrody w konkursie „Edukreator na Mazowszu” mogą ubiegać się:

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu Mazowsza, które stwarzają przestrzeń do kreatywnego rozwoju ucznia poprzez upowszechnianie kultury.

Nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Mazowsza, których cechuje wyobraźnia i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętność inspirowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych.

Dla zwycięzców w kategoriach kreatywna szkoła podstawowa i ponadpodstawowa, przewidywane są nagrody pieniężne w wysokości po 10 000 zł brutto, a dla zwycięzców w kategoriach kreatywny nauczyciel szkoły podstawowej i ponadpodstawowej – po 5 000 zł brutto. W konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy poprzednich edycji.

Kandydatów do nagród można zgłaszać do 1 października 2021 r.