Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

Kozienice

Minister Maląg na otwarciu Centrum Usług Społecznych w Kozienicach

poniedziałek, 20 września 2021 15:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wszystkie usługi związane z pomocą społeczną, od narodzin, aż do wieku podeszłego skupione w jednym miejscu. Od początku roku w Kozienicach działa Centrum Usług Społecznych, które wkrótce przeniesie się do nowej siedziby. Dziś wizytowała ją minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Centrum Usług Społecznych koordynuje funkcjonowanie: dziennego domu seniora, świetlic środowiskowych, opieki wytchnieniowej, asystenta osób niepełnosprawnych, teleopieki, czy usług złotej rączki dla seniorów. Gmina Kozienice otrzymała na utworzenie nowej jednostki ponad 3 mln złotych z ministerstwa rodziny i polityki społecznej. Główna siedziba CUS będzie mieściła się w budynku po dawnym WKU (ulica Radomska), którego generalny remont właśnie dobiegł końca. Dzisiaj efekty prac osobiście oglądała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister skorzystała z okazji i przekazała czek na kolejne dofinansowanie. Tym razem gmina Kozienice znalazła się wśród 29 samorządów w kraju, które otrzymały środki na realizację programu "Centra Opiekuńczo-Mieszkalne". To kwota, która wynosi 2 mln 100 tys. złotych.

Z kolei burmistrz w skrócie przedstawił dotychczasowe przedsięwzięcia i inwestycje gminne na rzecz szeroko pojętej pomocy społecznej - na realizację większości z nich gmina otrzymała wsparcie finansowe z zewnątrz.

Po przemowach był czas na oficjalne przecięcie wstęgi, tort i zwiedzanie budynku. Minister Maląg towarzyszyli w tym m.in. posłowie: Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak oraz wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

Dzisiaj miało też miejsce poświęcenie budynku, którego dokonał proboszcz parafii św. Krzyża w Kozienicach ks. kan. Kazimierz Chojnacki.