Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

Skarżysko-Kamienna

Otwarto nową siedzibę Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skarżysku

poniedziałek, 18 października 2021 12:24 / Autor: Beata Kurowska
Fot. skarzyski.eu
Beata Kurowska

14 października uroczyście otwarto nowoczesną siedzibę Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skarżysku-Kamiennej.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi, ks. Adam Skalski dokonał poświęcenia budynku. Lekarz wet. Marian Popiołek opowiedział o początkach weterynarii w Skarżysku-Kamiennej. Na prezentacji przedstawiono budynek starej przychodni przy ul. Warszawskiej 95 przed remontem i postępy w jego renowacji. Powiatowy lekarz wet. Krzysztof Bąk opowiedział o powstaniu inspektoratu w 2000 roku i dalszych losach placówki.

W uroczystości brali udział przewodniczący Rady Powiatu Jacek Jeżyk, starosta skarżyski Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska, przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków Rady Powiatu Jerzy Żmijewski, senator Jarosław Rusiecki, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewódzki lekarz weterynarii dr Bogdan Konopka, przedstawiciele władz miasta Skarżyska-Kamiennej, gmin Bliżyn i Suchedniów.

W 2017 roku Rada Powiatu Skarżyskiego podjęła uchwałę, na mocy której budynek po byłej przychodni zdrowia został wydzierżawiony na potrzeby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skarżysku na okres 30 lat.

W budynku inspektoratu znajdują się biura, laboratorium do badania mięsa pod kątem wykrywania włośnicy oraz chłodnie do przechowywania tusz.

Remont nowej siedziby kosztował ok. 2 mln zł.