Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

Radomskie

Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego w Starych Zawadach

poniedziałek, 18 października 2021 14:29 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W Starych Zawadach w gminie Jedlińsk zostały otwarte kompleks sportowy i miasteczko ruchu drogowego.

W uroczystym otwarciu wzięły udział władze gminy, ale także wicewojewoda Artur Standowicz, posłowie Anna Kwiecień i Marek Suski, przedstawiciele lokalnych szkół oraz uczniowie.

W pierwszej części dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w miasteczku ruchu drogowego, a następnie wzięły udział w symbolicznej "sztafecie pokoleń" na bieżni.

Roman Wójcik, dyrektor szkoły w Starych Zawadach mówił o historii inwestycji.

- Pierwsze plany pojawiły się, gdy dyrektorem szkoły była pani Maria Jemiołek. W związku z sukcesami, jakie szkoła odnosiła w konkursach o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zrodził się pomysł, żeby powstało miasteczko ruchu drogowego. Następny pomysł dotyczył zagospodarowania nieużytków, które znajdują się za budynkiem szkoły. Powstała koncepcja budowy boiska - powiedział dyrektor.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wójt Kamil Dziewierz podziękował parlamentarzystom ziemi radomskiej za wsparcie.

- To jest sukces nas wszystkich. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować naszym gościom. Cały obiekt kosztował blisko 3 miliony złotych. Dostaliśmy 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki - powiedział wójt.

Głos zabrał także Łukasz Kurek, przewodniczący Rady Gminy w Jedlińsku.

- Z tego miejsca pięknie się na to patrzy. Cieszymy się, że to doszło do skutku. Sukcesy były, są i zapewne będą - mówi przewodniczący.

Poseł Marek Suski powiedział, że to część programu Prawa i Sprawiedliwości.

- To realizacja naszego programu dbania o młodzież i dzieci. Szczególnie chcemy wspierać mniejsze miejscowości, które dotychczas były zapomniane - powiedział.

Obok miasteczka ruchu drogowego powstał także labirynt.