Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Radomskie

Pobiegli dla Papieża

niedziela, 24 października 2021 17:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W Jedlni-Letnisku odbył się  dziesiąty Bieg dla Papieża. Wzięło w nim udział ponad 200 osób!

Bieg miał symboliczny i rodzinny wymiar. Nie chodziło w nim o rywalizację, a o upamiętnienie św. Jana Pawła II. Poprzedziły go Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo wprowadzonymi przed południem relikwiami.

- Rozpoczynamy modlitwą i przy pięknej współpracy z władzami samorządowymi, uczczenie Papieża Polaka jest dla nas szczególnie ważne. Tworzymy jedną wspólnotę ludzi, którzy mieszkają w tej małej ojczyźnie – mówi ks. Andrzej Margas, proboszcz parafii pw. Opieki św. Józefa w Jedlni-Letnisku.

W biegu wzięło udział ponad 200 osób w każdym wieku. Wszyscy zgodnie podkreślają, że to hołd dla wielkiego Polaka.

Wójt Piotr Leśnowolski mówi, że wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II i Bieg dla Papieża to dobre zwieńczenie 100-lecia parafii. Liczy również, że mieszkańcy będą wprowadzać naukę Papieża Polaka w życie.

- To jest piękne zwieńczenie uroczystości 100-lecia parafii. Święty Jan Paweł II był szczególną osobą. Ważne, żebyśmy pamiętali o przesłaniu, jakie nam zostawił i żebyśmy wcielali w życie jego nauczanie – powiedział wójt.

Wszyscy uczestnicy przed startem biegu otrzymali okolicznościowe koszulki z wizerunkiem św. Jana Pawła II i napisem „Nie lękajcie się”.