Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Opoczno

Kolejne zadania na drodze Opoczno - Końskie

czwartek, 02 grudnia 2021 16:22 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

Samorządy zapowiadają przebudowę kolejnych odcinków drogi Opoczno - Końskie. Kiedy nowa nawierzchnia pojawi się na całej jej długości?

Z Opoczna do Końskich jest nieco ponad 20 kilometrów. Większość, bo 16 km jest po stronie powiatu opoczyńskiego. W poprzednich latach powiatowy samorząd w trzech etapach przebudował tu łącznie blisko 7,5 km drogi. Chodzi o odcinki Opoczno - Sitowa, Parczówek - Petrykozy oraz drogę w samych Petrykozach. Jak wyjaśnia starosta opoczyński Marcin Baranowski, obecnie prowadzony jest czwarty etap przebudowy tej drogi na łącznej długości prawie 2,4 km. – Polega on na przebudowie drogi przez miejscowość Parczówek oraz na odcinku Skronina - Sędów – mówi starosta. Pierwsze z zadań już zostało zrobione, realizacja drugiego nieco się wydłuża. Jest jednak szansa, że na tym odcinku wkrótce pojawi się pierwsza warstwa asfaltu, a wtedy będzie można puścić tędy ruch.

Powiatowy samorząd przygotowuje się również do realizacji kolejnego etapu przebudowy tej drogi. – Pieniądze na ten cel pozyskaliśmy z Polskiego Ładu – dodaje starosta. Jak wyjaśnia chodzi o przebudowę brakującego odcinka w miejscowości Parczówek. To około 1,1 km.

Również Powiat Konecki chce inwestować w drogę Opoczno - Końskie. Po stronie koneckiej do wykonania został odcinek ponad 3,2 km. Inwestycja znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i czeka już tylko na podpis premiera, Jarosław Staciwa, członek zarządu Powiatu Koneckiego. Wcześniej wykonany został odcinek z Końskich do miejscowości Proćwin. Teraz droga ma zostać wydłużona do granicy województwa. A to oznacza zakończenie prac po stronie koneckiej. Po opoczyńskiej stronie zostanie jeszcze około 6 km. Dlatego samorząd już dzisiaj zapowiada składanie wniosków o wsparcie przebudowy kolejnych odcinków.

Kiedy zatem możemy spodziewać się drogi Opoczno - Końskie wyremontowanej na całej długości?Samorządowcy nie chcą składać obietnic, ale w ciągu kilku najbliższych lat droga raczej powinna zostać już przebudowana.