Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

Szydłowiec

4 mln zł dofinansowania na boisko w Szydłowcu

środa, 08 grudnia 2021 16:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 4 mln zł na budowę boiska sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu.

Podpisanie umowy odbyło się dzisiaj. Wzięli w nim udział wicemarszałek Rafał Rajkowski, starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i Maria Michajłow, dyrektor Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu.

- To kolejne wsparcie dla powiatu szydłowieckiego. 4 miliony złotych to maksymalna kwota, jaką możemy wesprzeć samorząd. Cieszę się, bo to inwestycja sportowa - w pełni profesjonalny kompleks boisk - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Obiekt będzie dostosowany do uprawiania wielu dyscyplin sportowych.

- Obiekt będzie przeznaczony do piłki nożnej, ale też innych boisk. Ten kompleks sportowy dedykowany jest nie tylko dla uczniów naszych szkół, ale również dla mieszkańców powiatu i subregionu - powiedział Włodzimierz Górlicki, starosta szydłowiecki.

Maria Michajłow, dyrektor Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu podkreśla, że w ostatnim czasie warunki do uprawiania sportu były utrudnione ze względu na remont sali gimnastycznej.

Obiekt będzie także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.