Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Kozienice

Kozienice stawiają na ekologię

sobota, 21 maj 2022 16:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj na terenie siedziby Kozienickiej Gospodarki Komunalnej podsumowano wielką zbiórkę makulatury w Gminie Kozienice oraz otwarto ścieżkę edukacyjną gdzie dzieci od najmłodszych lat będą mogły uczyć się zasad ekologii i recyklingu.

Coroczna zbiórka makulatury na terenie gminy prowadzona przez Kozienicką Gospodarkę Komunalną to już tradycja. W tegorocznym finale wzięło udział około 150 osób, którzy na teren siedziby KGK przywieźli 15 ton makulatury. Mówi prezes spółki Robert Wojcieszek:

Dla tych, którzy przywieźli najwięcej makulatury czekały nagrody i wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajęli Państwo Seredyn, którzy w tym roku zebrali około 1,5 tony:

Segregacja odpadów to w obecnych czasach już nie akt dobrej woli, ale wręcz obowiązek społeczeństwa, które chce żyć w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Z tego powodu tak ważna jest edukacja. Właśnie poszerzanie świadomości ekologicznej mieszkańców jest głównym celem konkursu na zbiórkę makulatury. Dzisiaj na terenie siedziby KGK przy ulicy Przemysłowej otwarto też ścieżkę edukacyjną, która ma ułatwić naukę ekologii i zasad recyklingu od najmłodszych lat. Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Środki na utworzenie ścieżki w kwocie 70 tysięcy złotych zostały pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.