Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Kozienice

Nowa droga połączyła powiat kozienicki i białobrzeski

poniedziałek, 23 maj 2022 08:08 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kamil Zapora

Oddano do użytku ostatni odcinek drogi prowadzącej od Głowaczowa do granicy powiatu kozienickiego i białobrzeskiego.

Oddana do użytku nowa droga prowadzi od skrzyżowania z drogą gminną relacji Lipa – Mała Wieś do granic powiatu. Prace remontowe obejmowały m.in. wykonanie robót ziemnych, dowiezienie gruntu na nasypy, wykonanie konstrukcji nawierzchni drogi na długości prawie 3 kilometrów o szerokości jezdni 5,5 m, wykonanie przepustów pod koroną drogi, wykonanie poboczy tłuczniowych obustronnie, umocnienie skarp i dna rowu płytami ażurowymi, wykonanie nawierzchni z tłucznia na zjazdach oraz wykonanie oznakowania drogi znakami wg projektu stałej organizacji ruchu.

Wartość inwestycji to ponad 2,8 mln zł, a koszt ten został współfinansowany w 60 % ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego” i w 40 % ze środków Powiatu Kozienickiego.

- W rzeczywistości budowa całej tej drogi trwała od 2007 roku, ale dopiero dotacja z urzędu marszałkowskiego pozwoliła nam doprowadzić ją do granic powiatu - powiedział starosta kozienicki Krzysztof Wolski. Docelowo droga ma prowadzić, aż do miejscowości Lipskie Budy na terenie gminy Stromiec. Brakuje do tego jeszcze ponad 1400 metrów, jednak to zadanie leży już po stronie powiatu białobrzeskiego.