Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Kozienice

Podążymy śladami historii powiatu kozienickiego na rowerze

wtorek, 07 czerwca 2022 14:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Starostwo Powiatowe w Kozienicach 18 czerwca organizuje XII Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii”. 

Tegoroczna 70 km trasa rajdu wiodła będzie przez miejsca pamięci związane z I wojną światową, powstaniem styczniowym, poprzez mogiły tragicznie zmarłych lotników i zabytki powiatu kozienickiego. Odwiedzimy również miejsca związane z bartnictwem i pszczelarstwem. To wszystko w urokliwej scenerii Puszczy Kozienickiej i zlokalizowanych na jej terenie pomników przyrody. Rajd rozpoczniemy w Kozienicach. - Trasa zaplanowana została w taki sposób, aby uczestnicy mieli możliwość powalczyć z trudami jazdy po piaszczystych i leśnych ścieżkach oraz odetchnąć podczas jazdy asfaltowymi drogami przez malownicze miejscowości gminy Głowaczów - mówi Sabina Semeniuk ze Starostwa Powiatowego w Kozienicach. - Zakończenie rajdu odbędzie się na parkingu Cztery Kopce przy drodze krajowej 48, gdzie znajduje się także cmentarz wojenny z I wojny światowej Kurhan - dodaje:

W Rajdzie może wziąć udział sześćdziesięciu pełnoletnich miłośników jazdy rowerem, zwiedzania i historii. Wszelkie potrzebne informacje zawarte są w Regulaminie Rajdu dostępnym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kozienicach.
Organizacją i koordynacją Rajdu zajmuje się Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach. Sponsorem Wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

Zachęcamy do zwiedzania ziemi kozienickiej korzystając z tras rowerowych wyznaczonych przez Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego podczas poprzednich edycji Rajdu. Są one dostępna na stronie internetowej Starostwa w zakładce Powiat.