Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Kozienice

Absolutorium dla starosty kozienickiego

środa, 08 czerwca 2022 18:17 / Autor: Kamil Zapora
Krzysztof Wolski, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dokładnie rok po powołaniu nowego zarządu powiatu kozienickiego radni powiatowi udzielili absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2021.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu powiatu, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz dyskusji radni powiatu kozienickiego przyjęli uchwałę w sprawie absolutorium z tytuły wykonania budżetu powiatu kozienickiego za 2021 rok. Radny Tomasz Trela wstrzymał się od głosu, a radny Andrzej Jung był przeciw. Tak decyzję radnych skomentował starosta kozienicki Krzysztof Wolski, który swoje stanowisko objął 7 czerwca 2021 po odwołaniu poprzedniego zarządu. - Cieszę się, że przez ostatni rok udało mi się przekonać ludzi do tego, że obrany przez nas kierunek jest tym właściwym i będzie on przynosił efekty:

Za Krzysztof Wolskim rok trudny, ale jak podkreśla sam starosta, najbliższe miesiące również nie będą należały do najłatwiejszych z powodu szalejących cen na rynku materiałów budowlanych:

Podczas dzisiejszej sesji podjęto również uchwały zmieniające Wieloletnią Prognozę Finansową powiatu oraz uchwałę budżetową na 2022 rok.