Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

Mazowsze

Stypendia dla przyszłych lekarzy

poniedziałek, 27 czerwca 2022 10:55 / Autor: Ewelina Walczak
fot. mazovia
Ewelina Walczak

Mazowsze uruchamia stypendia dla przyszłych medyków. Do programu włączyła się lecznica z Radomia.

Stypendium w wysokości do 2 tysięcy złotych przez 9 miesięcy. To wsparcie, o które mogą ubiegać się najlepsi studenci kierunku lekarskiego V i VI roku. W tym roku, po raz pierwszy szansę na wsparcie finansowe otrzymają studenci kształcący się na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne, otrzymają w tym roku po raz pierwszy. – Zależy nam, aby zapewnić przyszłym medykom dobry start zawodowy- mówi marszałek Adam Struzik: 

Jednym z warunków by otrzymać stypendium jest zobowiązanie się – po zakończeniu stażu podyplomowego – do podjęcia pracy w wojewódzkim podmiocie leczniczym w ramach co najmniej jednej z wybranych specjalizacji deficytowych.– Wyzwaniem dla placówek medycznych są nie tylko coraz to nowe epidemie, ale też choroby cywilizacyjne i starzejące się społeczeństwo. Aby temu podołać, niezbędni są ludzie, a niestety w wielu szpitalach brakuje lekarzy i pielęgniarek- mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa: 

Do programu włączyła się jedna lecznica z Radomia – Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym.Wniosek o stypendium wraz z załącznikami można złożyć w formie elektronicznej albo w formie papierowej. Regulaminy dla obu naborów wraz z załącznikami oraz ogłoszenie naboru dostępne są na stronie www.mazovia.pl w zakładce Zdrowie i polityka społeczna/Stypendia dla medyków. Nabór wniosków trwa do 20 września br.