Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Opoczno

Jednostka na 102

środa, 29 czerwca 2022 11:33 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

OSP w Petrykozach obchodziła swój jubileusz. W tym roku skończyła dokładnie 102 lata.

Dwa lata temu OSP w Petrykozach skończyła 100 lat. W czasie pandemii jubileuszowa uroczystość nie została zorganizowana. Dlatego w tym roku ochotnicy z Petrykóz świętowali już 102-lecie istnienia swojej jednostki. Uroczystości otworzyła msza święta odprawiona w miejscowym kościele. Po niej uczestnicy obchodów przeszli na boisko, gdzie nadbryg. Krzysztof Hejduk, zastępca komendanta głównego PSP dziękował ochotnikom za ofiarną służbę. Mówił również o wsparciu, jakie trafia do strażackich jednostek.

Prezesem OSP w Petrykozach od 2004 roku jest Andrzej Urbańczyk. Jak mówi, z jednostką związany jest dłużej, więc wie dokładnie jak zmieniała się ona na przestrzeni lat.

Poseł Robert Telus podkreślił, że jednostka OSP w Petrykozach wyróżnia się w regionie.

O zaangażowaniu jednostki w życie społeczności mówiła też wójt Białaczowa Barbara Goworek. Jak wyjaśniła, na terenie gminy działa dziewięć jednostek OSP, z czego dwie są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jedną z nich jest właśnie OSP w Petrykozach, która w tym roku doczeka się rozpoczęcia ważnej dla siebie inwestycji. Chodzi o rozbudowę remizy.

Od roku naczelnikiem OSP w Petrykozach jest Jakub Baran. Jak mówi, obchodzony jubileusz to bardzo ważne wydarzenie dla prężnie rozwijającej się jednostki.

Obchody jubileuszu były okazją do wręczenia strażackich odznaczeń, podziękowań i gratulacji. Całość zakończyło spotkanie integracyjne z poczęstunkiem i zabawą.