Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Opoczno

Drzewiczanie spotkali się po latach

sobota, 02 lipca 2022 18:52 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

„Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach” to cykliczna impreza organizowana w ramach obchodów święta miasta. Odbyła się już po raz 15.

„Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach” odbyło się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Otworzyła je msza święta odprawiona w drzewickim kościele św. Łukasza. Nabożeństwu przewodniczył proboszcz ks. Adam Płuciennik. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta do Regionalnego Centrum Kultury. Jak podkreśla burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, spotkanie dawnych mieszkańców miasta jest jednym z ważniejszych punktów obchodów Dni Drzewicy.

„Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach” przeprowadzone zostało już po raz 15. – Jesteście u siebie w domu – mówiła do osób zebranych w sali widowiskowej RCK Anna Reszelewska, przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy, z którego inicjatywy odbywa się spotkanie drzewiczan po latach.

Na „Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach” przyjechali dawni mieszkańcy miasta rozsiani obecnie po całym kraju. Wszyscy zgodnie podkreślają, że bardzo lubią wracać do miasta swojego dzieciństwa.

„Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach” otworzyło sobotnie świętowanie w Drzewicy. Zakończą je wieczorne koncerty na stadionie, gdzie wystąpią m.in. Mezo i Agnieszka Chylińska. – Co roku staramy się zapraszać artystów z górnej półki i te spotkania dobrze przygotowywać – mówi burmistrz Janusz Reszelewski.

Dopełnieniem tegorocznych obchodów święta miasta będzie otwarcie nowego budynku klubu sportowego w Drzewicy. Zaplanowane zostało ono na 10 lipca. Tego dnia na miejscowym stadionie MGKS Drzewica podejmie Radomiaka Radom. Patronem medialnym Dni Drzewicy jest Radio Plus Radom.