REGION

Niepokonani od trzech lat

piątek, 29 maj 2015 14:30 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Wygrali niemal wszystkie konkurencje i po raz trzeci z rzędu zwyciężyli w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym. Strażacy z PSP w Opocznie mistrzami województwa.
XVII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym odbyły się 26 i 27 maja w Łodzi i na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach. Biorący w nich udział strażacy rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: pożarniczym torze przeszkód na dystansie 100 metrów, wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni, sztafecie pożarniczej 4x100 metrów i pożarniczym ćwiczeniu bojowym. Tylko w ćwiczeniu bojowym opoczyńscy strażacy zajęli trzecie miejsce, w pozostalych konkurencjach nie mieli sobie równych i pewnie zwyciężali. Spora w tym zasługa mł. asp. Marcina Filipczaka, który indywidualnie zwyciężył aż w trzech konkurencjach. Dwa drugie miejsca i jedno siódme zajął st. str. Andrzej Stępień. Prawie wszyscy startujący zawodnicy opoczyńskiej reprezentacji znaleźli się w dziesiątce najlepszych w klasyfikacji indywidulanej. To sprawiło, że strażacy z KP PSP w Opocznie drużynowo zajęli pierwsze miejsce w mistrzostwach. Na podium wyprzedzili swoich kolegów ze Zduńskiej Woli i z Sieradza. Mistrzowska reprezentacja opoczyńskiej komendy wystąpiła w składzie: bryg. Józef Pacan, kpt. Paweł Wiktorowicz, asp. Dariusz Kszczot, mł.asp. Marcin Filipczak, mł.asp. Paweł Jędrasik, mł.ogn. Łukasz Dębowski, mł.ogn. Arkadiusz Wiktorowicz, sekc. Norbert Szczepanik, st. str. Andrzej Stępień, st. str. Łukasz Kaszuba. Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. Dariusz Rzepka - dowódca JRG.