Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

REGION

Udane III Opoczyńskie Dni Rodziny

poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:20 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs
Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Opoczna. Jego uczestnicy wyruszyli sprzed kościoła Nawiedzenia NMP. Na placu przy domu kultury wzięli udział w pikniku, który zwieńczył trwające od tygodnia III Opoczyńskie Dni Rodziny.
Opoczyńskie Dni Rodziny to cykl inicjatyw, jakie odbywały się w Opocznie przez cały tydzień. - Organizowaliśmy konferencje, warsztaty, odbywały się również spektakle. A wszystko po to, by podkreślić, jak ważną rolę w naszym życiu pełni rodzina - mówi poseł Robert Telus, jeden z organizatorów III Opoczyńskich Dni Rodziny.Kulimacją obchodów były niedzielne uroczystości. Otworzyła je Msza święta odprawiona w kościele Nawiedzenia NMP pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Turzyńskiego. W swojej homilii mówił on o poszanowaniu życia, podkreślał, że tylko Bóg, a nie człowiek może stworzyć życie. Po nabożeństwie ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział kilkuset opocznian. Uczestnicy marszu przeszli sprzed kościoła na plac przy domu kultury, gdzie zorganizowany został piknik. Cieszył się on dużym zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych, dla których organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.Również w niedzielę w ramach III Opoczyńskich Dni Rodziny w Mroczkowie Gościnnym zorganizowany został Festiwal Pieśni i Poezji Maryjnej.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.