Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: 1 marca - św. Feliks III, papież
Pogodnie

3°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 01 Mar 2017

    Opady 8°C 2°C

  • 02 Mar 2017

    Rain 10°C 1°C

Radio Plus Radom /REGION/Bezpieczeństwo będzie nagrodzone

Informacje z regionu

Bezpieczeństwo będzie nagrodzone

17 luty 2017 / Tekst
fot. naszepiaseczno.pl

Warto i trzeba mieć bezpieczne gospodarstwo rolne. Warto też pochwalić się tym i wygrać  - zachęca Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

KRUS przygotowała dwa konkursy: dla dorosłych i dla dzieci. Pierwszy to Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. 15. edycja. Konkurs ma trzy etapy: powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski. Warunkiem koniecznym udziału w konkursie jest ubezpieczenie w KRUS przynajmniej jednego z właścicieli gospodarstwa rolnego. Komisja konkursowa przy ocenie gospodarstw będzie brała pod uwagę m.in. ład i porządek w gospodarstwie, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, schodów, drabin, urządzeń i instalacji elektrycznych, wyposażenie maszyn w zabezpieczenia, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, stosowanie środków ochrony osobistej. Rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu do końca marca. Jolanta Kacprzak z radomskiej placówki KRUS.

Jedynymi z regionalnych zwycięzców w tym konkursie byli państwo Małgorzata i Mariusz Sałkowie z Błazin Górnych koło Iłży. Mają oni gospodarstwo rolne o powierzchni niemal 12 ha w Rybiczyźnie. Znajduje się tam nowoczesny kompleks szklarni do całorocznej uprawy ogórka. Gospodarstwo powstało całkowicie od zera. 

Jest też konkurs plastyczny dla dzieci ze szkól podstawowych „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. W tym roku chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na używanie substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej. Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A3. Podstawa to zgodność przekazu z tematem. Prace należy nadsyłać do 10 kwietnia. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny i zestawy upominków. 

Te i inne konkursy oraz szeroka kampania edukacyjna przyczyniają się do realnego wzrostu bezpieczeństwa na wsi. Widać to w spadającej w liczbie wypadków. 

Wychodzi na to, że to wcale nie mechanizacja rolnictwa wpływa na wypadkowość. Życzymy czujności i rozwagi!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Nothing's Gonna Change My Love For You

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
Asseco Resovia Rzeszów 24 55
PGE Skra Bełchatów 24 53
Jastrzębski Węgiel 24 53
Indykpol AZS Olsztyn 24 52
Cuprum Lubin 24 45
LOTOS Trefl Gdańsk 25 40
Cerrad Czarni Radom 24 37
GKS Katowice 25 34
MKS Będzin 24 30
ONICO AZS Politechnika W-wa 24 29
Effector Kielce 24 23
Łuczniczka Bydgoszcz 24 19
BBTS Bielsko-Biała 24 19
Espadon Szczecin 24 15
AZS Częstochowa 24 13

POLECAMY

230x190 4