Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Rain

12°C

Radom

Rain

Wilgotność: 98%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 23 Wrz 2017

    Rain 16°C 11°C

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 16°C 10°C

Radio Plus Radom /REGION/Bezpieczeństwo będzie nagrodzone

Informacje z regionu

Bezpieczeństwo będzie nagrodzone

17 luty 2017 / Tekst
fot. naszepiaseczno.pl

Warto i trzeba mieć bezpieczne gospodarstwo rolne. Warto też pochwalić się tym i wygrać  - zachęca Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

KRUS przygotowała dwa konkursy: dla dorosłych i dla dzieci. Pierwszy to Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. 15. edycja. Konkurs ma trzy etapy: powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski. Warunkiem koniecznym udziału w konkursie jest ubezpieczenie w KRUS przynajmniej jednego z właścicieli gospodarstwa rolnego. Komisja konkursowa przy ocenie gospodarstw będzie brała pod uwagę m.in. ład i porządek w gospodarstwie, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, schodów, drabin, urządzeń i instalacji elektrycznych, wyposażenie maszyn w zabezpieczenia, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, stosowanie środków ochrony osobistej. Rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu do końca marca. Jolanta Kacprzak z radomskiej placówki KRUS.

Jedynymi z regionalnych zwycięzców w tym konkursie byli państwo Małgorzata i Mariusz Sałkowie z Błazin Górnych koło Iłży. Mają oni gospodarstwo rolne o powierzchni niemal 12 ha w Rybiczyźnie. Znajduje się tam nowoczesny kompleks szklarni do całorocznej uprawy ogórka. Gospodarstwo powstało całkowicie od zera. 

Jest też konkurs plastyczny dla dzieci ze szkól podstawowych „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. W tym roku chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na używanie substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej. Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A3. Podstawa to zgodność przekazu z tematem. Prace należy nadsyłać do 10 kwietnia. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny i zestawy upominków. 

Te i inne konkursy oraz szeroka kampania edukacyjna przyczyniają się do realnego wzrostu bezpieczeństwa na wsi. Widać to w spadającej w liczbie wypadków. 

Wychodzi na to, że to wcale nie mechanizacja rolnictwa wpływa na wypadkowość. Życzymy czujności i rozwagi!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4