Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Pochmurno

14°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 11°C

  • 25 Wrz 2017

    Rain 17°C 10°C

Radio Plus Radom /REGION/Doceń strażaków. Ruszyły "Floriany"

Informacje z regionu

Doceń strażaków. Ruszyły "Floriany"

30 styczeń 2017 / Tekst
fot. mazovia.pl

Dbają o bezpieczeństwo, niosą pomoc mieszkańcom, działają na rzecz lokalnych społeczności, uczą pierwszej pomocy. Ruszyły "Floriany" - konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych i samorządowców.

„FLORIANY” organizowane są po raz pierwszy. Powstały, by docenić pracę i zaangażowanie OSP w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców. To właśnie strażacy ochotnicy codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem i często jako pierwsi zjawiają się na miejscu wypadków. Ich praca to jednak nie tylko gaszenie pożarów czy walka z żywiołami. Często z pomocą samorządu oraz innych środowisk – organizacji, instytucji, przedsiębiorców i pracodawców działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców w całej Polsce.

- Głównym celem konkursu jest pokazanie szerszemu gronu efektów ciężkiej pracy strażaków. Warto ich docenić i nagrodzić najaktywniejsze ochotnicze straże pożarne, które sprawnie działają wspólnie z samorządami, mieszkańcami, instytucjami. „FLORIANY” przyznane zostaną za najlepsze projekty zrealizowane w latach 2015-2016 z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów oraz innych lokalnych środowisk, organizacji i instytucji  - mówi Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W czasie trwania konkursu planowane są konferencje, panele dyskusyjne dla mieszkańców, a także warsztaty służące zdobywaniu oraz poszerzaniu wiedzy i kompetencji dla OSP w dziedzinie bezpieczeństwa, eliminowania zagrożeń czy też pozyskiwania środków na społecznie pożyteczne inicjatywy

- Chcemy wybrać w każdym województwie najlepsze praktyki, najlepszych samorządowców i strażaków. Często są to ci sami ludzie, bo bardzo wielu samorządowców jest jednocześnie strażakami ochotnikami. Chcemy wypromować te pozytywne działania na rzecz środowisk lokalnych - mówi marszałek Adam Struzik.

Jak się zgłosić?

Ochotnicze Straże Pożarne oraz ich partnerzy mogą nadsyłać opisy i prezentacje zrealizowanych projektów w kategoriach:

rozbudowa infrastruktury lokalnej,

poprawa bezpieczeństwa,

ochrona środowiska i ekologia,

poprawa estetyki przestrzeni publicznej,

edukacja,

rozwój sportu i rekreacji oraz turystyki,

kultura i tradycja,

aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń,

integracja społeczna,

innowacje oraz integracja cyfrowa poprzez zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego,

współpraca zagraniczna,

najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca.

Oceniać będzie Kapituła Konkursowa składająca się z autorytetów poszczególnych dziedzin. Rozstrzygnięcie konkursu już w maju! Uroczyste uhonorowanie zwycięzców odbędzie się podczas finałowej gali, w trakcie której laureatom wręczone zostaną statuetki „FLORIANY” oraz nagrody. Więcej informacji  nt. konkursu dostępnych jest na stronie www.floriany.pl, stronach internetowych Związku OSP RP i „Strażaka” oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4