Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Pochmurno

25°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 50%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /REGION/Jastrzębia stawia na rekreację

Informacje z regionu

Jastrzębia stawia na rekreację

11 sierpień 2017 / Tekst
fot. Rafał Siczek

Boisko do siatkówki plażowej, altana i miejsce do grillowania, alejki spacerowe oraz miejsca do ćwiczeń. - wokół zalewu w Jastrzębi trwają prace modernizacyjne. Do końca sierpnia zalew ma stać się miejscem rekreacji.

Do tej pory otoczenie zalewu odstraszało. Miejsce było zarośnięte, a podczas spacerów można było skręcić kostkę potykając się np o wystające z ziemi korzenie. Teraz ma się to zmienić. Dzięki środkom unijnym w ramach Lokalnej Grupy Działania ma się to zmienić. Gmina otrzymała dofinansowanie, dzięki któremu uda się stworzyć w Jastrzębi kilka miejsc rekreacji.

Jednym z nich ma być właśnie teren wokół zalewu w Jastrzębi. Powstanie tam alejka spacerowa, altana wraz z miejscem do grillowania. Dzieci będą mogły bawić się w piaskownicy, a także trenować na siłowni pod chmurką. Pojawi się również boisko do siatkówki plażowej, czy kamienny stół do tenisa stołowego. - wymienia wójt gminy Jastrzębia - Elżbieta Zasada:

Cały obiekt będzie monitorowany i oświetlony. Przygotowane zostaną również miejsca parkingowe. Mieszkańcy gminy w większości są zadowoleni z tych planów:

Miejsce nad zalewem połączone będzie z sąsiednim boiskiem szkolnym. Tam wyrównane zostaną zejścia na trybuny, które do tej pory były dość strome. Wymienione zostaną również krzesełka dla kibiców. To dopiero pierwszy krok do przemian w tym miejscu. Póki co, gmina nie jest właścicielem wszystkich nieruchomości położonych przy zalewie:

Koszt prac przy zalewie to ponad 250 tys. zł. Miejsce rekreacji ma być gotowe do końca sierpnia tego roku. Dodatkowo, dzięki środkom z Lokalnej Grupy Działania w kilku miejscowościach gminy powstaną siłownie pod chmurką oraz boisko w Mąkosach Starych. Z unijnych pieniędzy sfinansowany zostanie również Folkowy Turniej Sołectw - dotychczasowe dożynki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4